تالار گفتگوی پزشکان و دندانپزشکان ایران
دندان درد. - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی پزشکان و دندانپزشکان ایران (http://irdrs.com/forum)
+-- انجمن: کلینیک آنلاین ( مخصوص بیماران) (/forum-66.html)
+--- انجمن: کلینیک آنلاین دندانپزشکی (/forum-67.html)
+--- موضوع: دندان درد. (/thread-2095.html)

صفحه‌ها: 1 2 3

دندان درد. - حسین نوری - ۱۳۸۹/۱۱/۴ ۰۳:۳۲ صبح

سلام شب بخیر
من نوری هستم الان در کشور برزیل مشغول کار هستم که به خاطر دندان درد داشتن به دندانپزشک مراجعه کردم بعد از معاینه 8دندانم رو عصب کشی کرد و یکی هم که عفونتی بود متخصص ابتدا عفونت گیری سپس پر کردند
الان بعد4روز هنوز نمی تونم با دندان عفونتی که پر شده است غذا بجوم ودرد دارد لازم به ذکراست که دکتر کپسول برای تسکین درد تجویز نکرده منم در حال تحمل کردن هستم 2:اینکه بعد از درست کردن دندان هایم هنگام خوردن آب مخصوصا سرد یا(هندوانه)چون اینجا تابستونه درد عجیبی در دندانهای عقب پایینی احساس میکنم که البته زود تمام می شود .از آنجا که قبلا هم در ایران عصب کشی داشتم ولی نه با این همه درد لطفا راهنمایی بفرمایید که آیا این درد ها طبیعی هستند یا نه مشکلی دارد .تا در پی اصلاحش باشم ضمن سپاس از شما خوبان ممنون می شوم اگر جواب رو زودتر بیان داشته و من را از این درد نجات دهید و مشکل من در نبودن مترجم خوب هم هست چون نمی تواند حرفای منو به دکتر بیان کنه.....
در هر صورت از شما سپاسگذارم منتظر جواب شما در ساعات آینده هستم./.... نوری. موبایل 00555496429521 خدا نگهدار.

RE: دندان درد. - غلامعلی نوری - ۱۳۸۹/۱۱/۴ ۰۹:۱۱ صبح

با درود بر نوری

یکی از راهای زیر را انتخاب کن

دو عدد تا سه عدد قرص استامینوفن 325 با هم بخور اغلب پاسخ می دهد

از قطره روغن میخک استفاده کن

از قطره ی کوکایین که اونجا هم حتما هست روی دندان بچکان

از قطره ی دنتول استفاده کن

از آمپول دیکوفناک استاده کن

چند قطره ویسکی که اونجا هم هست روی دندان بریز

اگر هیچکدام از موارد بالا براشما امکان ندارد هر نیم ساعت تا محو درد از آب نمک استفاده کن

RE: دندان درد. - Admin - ۱۳۸۹/۱۱/۴ ۱۰:۳۵ عصر

از عوارض شایع پس از درمان اندو ( عصب کشی ) همان درد و التهاب است که گاهی ممکن است تا چند روز ادامه پیدا کند ولی این نوع درد نباید به تغییرات حرارتی مثل نوشیدن آب سرد حساس باشد. اگر هنگام خوردن آب سرد احساس درد تیرکشنده میکنید ، دلیل بر وجود التهاب بافت عصبی داخل یکی از دندانهای شماست که هنوز عصب کشی نشده و یا بصورت ناقص این کار صورت گرفته. بهترین کار مراجعه به همان دندانپزشک و پیگیری عامل درد است ولی فعلاً برای تسکین درد بهتر است از مسکن ها استفاده کنید. ترجیحاً یک عدد بروفن + یک عدد استامینوفن کدئین 325 با هم. در صورت ادامه داشتن درد میتوانید 4 ساعت بعد همین داروها را مصرف کنید ولی باید حتماً قبلش غذا خورده باشید وگرنه ممکن است مقداری ناراحتی معده ایجاد شود.
از استفاده از روغن میخک ( دنتول یا اوژنول ) پرهیز کنید چون برای بافت لثه بسیار مضر بوده و باعث سوزش و قرمزی بافت لثه خواهد شد و تاثیری در درمان این نوع درد نخواهد داشت.

RE: دندان درد. - غلامعلی نوری - ۱۳۸۹/۱۱/۱۷ ۰۹:۰۲ صبح

(۱۳۸۹/۱۱/۴ ۱۰:۳۵ عصر)Admin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از استفاده از روغن میخک ( دنتول یا اوژنول ) پرهیز کنید چون برای بافت لثه بسیار مضر بوده و باعث سوزش و قرمزی بافت لثه خواهد شد و تاثیری در درمان این نوع درد نخواهد داشت.

با درود بر دوستان

پس نظر شما در این مورد زیر چیه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن توسط مرجع معتبر FDA آمریکا eugenol هم بی زیان و مطمئن معرفی شده است !!!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: دندان درد. - Admin - ۱۳۸۹/۱۱/۱۸ ۰۲:۴۷ صبح

جناب دکتر نوری عزیز اثر التهابی اوژنول بر لثه از بدیهیات علم دندانپزشکی است و در همون لینکی که دادید (لینک دوم ) این جمله نوشته شده که عیناً کپی میکنم:
Keep the clove essential oil away from the gum line and tongue because it causes a stinging sensation.
اوژنول به عنوان مسکن فقط در درمان دردهای پالپی دندان موثر است آنهم اگر بصورت مستقیم روی پالپ دندان قرار داده شود. به هیچ عنوان نباید با لثه بیمار برخورد کند.
لینک اول هم مربوط به داروی ایرانی "دنتول " است که حاوی "كارواكرول" بوده و هنوز در حد تحقیقات میباشد. اگر درست به محتوای این لینک نگاه کنید ، متوجه جنبه های بارز تبلیغاتی خواهید شد. به هر حال بر روی شیشه حاوی قطره دنتول هم ذکر شده "از تماس با بافتهای لثه و زبان جداً خودداری شود"
موفق و پیروز باشید.
ادمین امیدوار

RE: دندان درد. - ali endo - ۱۳۹۰/۳/۲۹ ۰۴:۲۱ عصر

man dar in mavaghe be marizam Nimesil ( nise) tajviz mikonam har ghors 100mg 2 bar dar ruz

RE: دندان درد. - rose1234 - ۱۳۹۱/۱/۲۶ ۰۶:۵۶ عصر

سلام فرق عصب کشی تاج با ریشه در چی هست ؟ دندان 5و6 سمت چپ فک بالا روکش هست وبین اینها یه کم ورم داره ونخ دندان که میکشم یه کم بو میده؟ لطف جواب بدید ایا مشکی هست؟

RE: دندان درد. - hosseinak - ۱۳۹۱/۱/۲۷ ۰۶:۴۷ عصر

(۱۳۹۱/۱/۲۶ ۰۶:۵۶ عصر)rose1234 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام فرق عصب کشی تاج با ریشه در چی هست ؟ دندان 5و6 سمت چپ فک بالا روکش هست وبین اینها یه کم ورم داره ونخ دندان که میکشم یه کم بو میده؟ لطف جواب بدید ایا مشکی هست؟

دوست نازنینم، در عصب کشی دندان دائمی عصب ریشه و تاج با هم تخلیه میشه و بعد از اون هم پر میشه، تنها گاهی اوقات هست که در دندانهای شیری فقط عصب تاج رو قطع میکنن و به عصب ریشه دست نمیزنن که اسمش پالپونومی هست و برای بچه ها استفاده میشه من گمان نمیکنم الان کسی برای دندون دائمی پالپوتومی بکنه.
حالا در مورد مشکل دوم شما: احتمالا شما بین دندان 6 و 5 گیر غذایی دارین، البته یه کم بو گرفتن نخ دندون اشکال نداره ولی اگر زیاد بو میگیره و اگه غذا اونجا گیر کیکنه و پک میشه به نحوی که دلتون بخواد اونجا رو خلال کنید یا کمی کمی اونجا رو خون بندارین تازه کمی دلتون خنک میشه اونوقت باید به فکر درمون کردن اونجا بیوفتید که احتمالا باید روکشها رو عوض کنید.
شاد باشید.....

RE: دندان درد. - ز قاسمی - ۱۳۹۱/۳/۱۷ ۱۲:۱۶ صبح

سلام دندان عقل من مدتیست درامده اما احساس میکنم کج درامده.باید جراحی کنم؟درد داره؟

RE: دندان درد. - میلانا دی - ۱۳۹۱/۳/۱۷ ۱۰:۰۸ صبح

(۱۳۹۱/۳/۱۷ ۱۲:۱۶ صبح)ز قاسمی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دندان عقل من مدتیست درامده اما احساس میکنم کج درامده.باید جراحی کنم؟درد داره؟

با سلام
دندان عقل با توجه به اینکه در آخرین ردیف دندان‌ها رشد می‌کند وجای کمی برای رشد آن وجود دارد، به دندان‌های‌ مجاور فشار آورده و سبب کج قرار گرفتن می‌شود.
بله بهتر است به متخصص جراح فک و صورت مراجعه کنید .
جراحیش هم اسمش یه خورده ترسناکه ولی چیز ساده ای هست حدود 10 دقیقه ای بیشتر طول نمیکشه .فکر هم نمیکنم خطر افرین باشه