اطلاعیه ها
  • به تالار گفتگوی پزشکان و دندانپزشکان ایران خوش آمدید.
  • برای دسترسی به همه امکانات تالار ، از اینجا ثبت نام کنید.
  • لطفاً قبل از ارسال هر گونه مطلبی ، ابتدا قوانین تالار را مطالعه فرمایید.
  • امیدواریم از فعالیت در این تالار لذت ببرید.

عفونت ریه
زمان کنونی: ۱۳۹۳/۸/۳، ۰۹:۴۴ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryshams
آخرین ارسال: غلامعلی نوری
پاسخ: 4
بازدید: 1501

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت ریه
نویسنده پیام
maryshams آفلاین
تازه وارد
Registered

اعتبار: 0
ارسال: #1
عفونت ریه
با سلام
سن 65 سال
طی یک سرماخوردگی حدودا 40 روز تب بالا داشته ام که 20 روز آن در بیمارستان بستری بودم و عفونت ریه تشخیص داده شد و با مصرف 30 تا امی پنم 500 در طی 10 روز عفونت کنترل شد که با عوارض تعریق, تکرر ادرار و خشکی دهان همراه بود.
هنوز هم این علایم را دارم و قند خون بالا رفته و تپش قلب  هم دارم ..
چقدر این علائم طول می کشد؟ برای رفع آن ها چه باید کرد؟
درباره آمبولی ریه و پنومونی ریه می تونید توضیح بیشتری بدین..
با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۳:۰۱ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
غلامعلی نوری آفلاین
Emergency Physician
*
Registered

اعتبار: 19
ارسال: #2
RE: عفونت ریه
(۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۳:۰۱ عصر)maryshams نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
سن 65 سال
طی یک سرماخوردگی حدودا 40 روز تب بالا داشته ام که 20 روز آن در بیمارستان بستری بودم و عفونت ریه تشخیص داده شد و با مصرف 30 تا امی پنم 500 در طی 10 روز عفونت کنترل شد که با عوارض تعریق, تکرر ادرار و خشکی دهان همراه بود.
با تشکر
درود 

آیا شما دَمدود ( سیگار) نمی کشید ؟

آیا  پیش از اینکه به  ریم شُش ( پنومونی- عفونت ریه ) دجار شوید کَند( قند) خونتان بالا  نبوده بود؟

آیا فشار خون و گرفتاری ( مشکل) دل و رگی ( قلبی عروقی) ندارید ؟

زمانبری ( مدت)  این نشانه ها بستگی به تندرستی زمینه ای پیشین شما دارد 

من گمان دارم ( احتمال می دهم)  که  شما  پیشتر یک گرفتاری ویژه و  زمینه ای داشته اید که مایه به درازا کشیدن  بستری شدنتان  شده بود افزون بر این  داروی  امی پنم را   تنها برای  گروه ویژه ای از بیمارن  در نگر می  گیرند که به داروهای دیگر پاسخ نداده باشند 

اما  آمبولی  بیگانه ینی چه؟

آمبولی به زبان پارسی ینی لخته ی آواره و   رگبندان,   ینی بسته شدن رگ
برای نمونه بسته شدن   سیاهرگ شش در پی  کنده شدن  و آواره شدن  لخته ای از سیاهرگان پا و بسته شدن رگ شش از سوی آن لخته ی آواره 

پنومونی  چیست ؟

همان  ریم( عفونت)  و چرک کردن  شش ها  در پی  یورش ریز زیستها ( میکروبها)ست

بایستی شما جنبش( فعالیت)  وورزش  خوبی در هنگام روز داشته یاشید 

دَمدود  را کنار بگذارید 

قند خونتان  را بخوبی مهار ( کنترل) کنید 

اگر دندان های پوسیده و ساختگی دارید  در بهداشت آنها به ویژه پیش از خواب بکوشید

[تصویر:  AniEKGTreadmill.gif]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۶ ۰۶:۵۲ عصر، توسط غلامعلی نوری.)
۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۷:۱۷ عصر
maryshams آفلاین
تازه وارد
Registered

اعتبار: 0
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۷:۱۷ عصر)غلامعلی نوری نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote=maryshams pid=5816 dateline=1361446267]
با سلام
خانم با سن 65 سال
با تشکر
درود 

آیا شما دَمدود ( سیگار) نمی کشید ؟ "خیر"

آیا  پیش از اینکه به  ریم شُش ( پنومونی- عفونت ریه ) دجار شوید کَند( قند) خونتان بالا  نبوده بود؟ " همیشه قند خون نرمال 90-110 داشته ام"

آیا فشار خون و گرفتاری ( مشکل) دل و رگی ( قلبی عروقی) ندارید ؟ " فشارخونم همیشه 11 روی 7 بوده است"

پس از یک هفته از مرخص شدنم از بیمارستان الان دوباره به خاطر آمبولی ریه مرا بستری کرده اند ..قند خونم به 900 رسیده که با تزریق انسولین به 300 رسیده و راه رفتن و ورزش را برایم ممنوع کرده اند درضمن اوره و کراتین هم بالا رفته آیا مشکل کلیوی هم پیدا کرده ام؟ آیا آمبولی بخاطر بستری بودن طولانی رخ داده است..
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۴ ۰۸:۴۴ عصر، توسط maryshams.)
۱۳۹۱/۱۲/۴ ۰۸:۳۴ عصر
غلامعلی نوری آفلاین
Emergency Physician
*
Registered

اعتبار: 19
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۱۲/۴ ۰۸:۳۴ عصر)maryshams نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۷:۱۷ عصر)غلامعلی نوری نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۳ ۰۳:۰۱ عصر)maryshams نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
خانم با سن 65 سال
با تشکر
درود 

آیا شما دَمدود ( سیگار) نمی کشید ؟ "خیر"

آیا  پیش از اینکه به  ریم شُش ( پنومونی- عفونت ریه ) دجار شوید کَند( قند) خونتان بالا  نبوده بود؟ " همیشه قند خون نرمال 90-110 داشته ام"

آیا فشار خون و گرفتاری ( مشکل) دل و رگی ( قلبی عروقی) ندارید ؟ " فشارخونم همیشه 11 روی 7 بوده است"

پس از یک هفته از مرخص شدنم از بیمارستان الان دوباره به خاطر آمبولی ریه مرا بستری کرده اند ..قند خونم به 900 رسیده که با تزریق انسولین به 300 رسیده و راه رفتن و ورزش را برایم ممنوع کرده اند درضمن اوره و کراتین هم بالا رفته آیا مشکل کلیوی هم پیدا کرده ام؟ آیا آمبولی بخاطر بستری بودن طولانی رخ داده است..
با تشکر
درود 

از آزار های( عوارض) ایمی پنم  دل تپه( تپش قلب) - خوی( خی= عرق )  تنگی دَم ( تنگی نفس)-

گرفتار  کردن  کلیه ها  و آسیب های جگر  ,  ,بالا رفتن  قند خون در پی آسیب به تراوه انسولین( غده پانکراس)  و چون اینها است

آری  شاید پدید آمدن  رگبندان شش ( آمبولی ریه] در پی بی جنبشی  دراز مند ( بی تحرکی طولانی) باشد

[تصویر:  AniEKGTreadmill.gif]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۶ ۰۹:۰۲ عصر، توسط غلامعلی نوری.)
۱۳۹۱/۱۲/۶ ۰۴:۳۸ عصر
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عفونت ژیاردیا ms nahid 0 151 ۱۳۹۳/۳/۲۹ ۱۱:۵۸ عصر
آخرین ارسال: ms nahid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان